Filmy online Mauritus's

Kabaret OT.TO – Od Akordeonu do Zasmażki (2009)

Posted on: 16 listopada 2009

Gatunek: Kabaret
Kraj: Polska
Rok produkcji: 2009
Czas trwania: 130 min

20 lat Kabaretu OT.TO
Już 23 października br. na rynku pojawił się pierwszy wydany na DVD album Kabaretu OT.TO pt. ”Od Akordeonu do Zasmażki”, który jest humorystycznym podsumowaniem dwudziestu lat pracy artystów.

Dzięki swojej przekrojowości nowy album to wyjątkowa propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą na chwilę wrócić wspomnieniami do szalonych lat 90-tych i przypomnieć sobie największe przeboje kabaretu, nie bez powodu uważanego za ikonę tamtego okresu. Jednak kultowe utwory to nie wszystko. Ci którzy chcą zapoznać się z nowym, zaskakującym repertuarem grupy, też znajdą na płycie ”Od Akordeonu do Zasmażki” coś dla siebie.

Album ten to charakterystyczna dla Kabaretu OT.TO zabawa konwencjami, stylami muzycznymi – począwszy od tłumaczeń na języki europejskie polskich ludowych piosenek ”Szła dzieweczka” czyli ”Eine Babe durch den Wald” poprzez ostro rockowe klimaty ”Jak ja kocham cię”do hiphopowych zajawek ”Droga pani sąsiadko” i piosenek w wersji unplugged ”Nie odjeżdżaj”.

Ponadto na płycie pojawią się nowości ”Jak PiS z PO”, czy ”Przebój – twój biust” oraz niezwykle trafne i dowcipne obserwacje współczesności w skeczach „Hip-hop a OT.TO” oraz ”Recepta na przebój”. Nie zabraknie też najlepszych fragmentów nieśmiertelnego ”Mini koncertu życzeń”.

Materiał zgromadzony na DVD hołdujący mottu kabareciarzy ”Mów powoli, myśl szybko, śpiewaj głośno!” to swoista podróż w czasie w towarzystwie artystów, którzy stworzyli nową jakość w historii polskiej rozrywki, a to wszystko ubrane w eksperymentalne formy muzyczno-słowne

[ Kabaret OT.TO – Od Akordeonu do Zasmażki (2009) ]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog Stats

  • 80,362 hits
Reklamy
%d blogerów lubi to: